Zveme vás na Dny lidové architektury v Lužnici

V roce 2020 se uskuteční již 8. ročník Dnů lidové architektury Čech, Moravy a Slezska. Organizátoři těchto dnů, společnost FOIBOS a Národní památkový ústav, pořádají tyto dny každoročně a vždy právě v období kolem 21. července. Tento termín je totiž spojen s datem narození Jakuba Bursy v roce 1813, významného a osobitého jihočeského lidového tvůrce.

V sobotu 25.7. 2020 od 10 hodin zlevněný vstup do Muzea a galerie Ludmila v Lužnici u Třeboně, otevřená bude i mimořádná venkovní a vnitřní expozice.
Každý návštěvník z prvních 25 dostane nápoj dle svého výběru zdarma. V neděli 26.7. 2020 sraz v 10 hodin na návsi v Bošilci, společná celodenní vlastivědná vycházka za přírodou a architekturou Blat, odborní průvodci, přes Ponědrážku a Dynín, možnost pořízení fotografií do Soutěže s Deníkem. Tyto návštěvy muzea a vycházky budou spojené i s dalšími atrakcemi pro děti a dospělé. Můžete se kromě brouzdání ve „virtuálním skanzenu“ těšit i na různé kvízy a soutěže, děti si mohou vybarvit omalovánky, pomalovat hrneček, vyrobit si svůj hliněný domeček nebo se vyfotit na chůdách, v dřevácích nebo s hráběmi. Můžete si zakoupit i stylový suvenýr. Více na www.cestamikdomovu.cz.

(c) Foibos Books s.r.o.