Dny lidové architektury Olomouckého kraje 2024

Zveme Vás na putování za lidovými stavbami Hané, které se uskuteční v obci Cholina, 20. července 2024, v areálu zemědělské usedlosti č. p. 53.

Záštitu nad akcí převzali: Ministerstvo kultury, hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, radní pro kulturu a památkovou péči Olomouckého kraje Jan Žůrek, starostka obce Cholina Kamila Navrátilová. 

Slavnostní zahájení Dnů lidové architektury a křest tištěného průvodce v sobotu 20. července 2024 v 10.00 hodin.

Odjezdové místo z Olomouce do Choliny pro zájemce:
sobota 20. 7. 2024 v 9.30 Tržnice (bývalé BUS nádraží) – odstavná plocha pro zájezdové autobusy.

Program od 10 do 17 hodin:
■ Ukázky tradičních stavebních i dalších lidových řemesel a regionálních výrobků ■ Vystoupení folklorního souboru Cholinka ■ Komentované prohlídky usedlosti č.p. 53 a Hanáckého muzea v sousední budově obecního úřadu, místního kostela Nanebevzetí Panny Marie s farou a také unikátní soukromé sbírky ořezávátek v č.p. 63 ■ Po celý den možnost občerstvení (dobroty z udírny, makrely, domácí koláče) ■ Vstup volný
Exkurze Putování za lidovými stavbami Hané (sušárna chmele v Odrlicích a usedlosti v Odrlicích, Senici na Hané a Ratajích) pro zájemce autobusem s odborným výkladem zdarma, odjezd od obecního úřadu ve 13 hodin,
rezervace na e-mailové adrese e.henkrichova@foibos.cz nebo na tel.: 777 100 557 do čtvrtka 18. 7. 2024.
Osobností Dnů lidové architektury Čech, Moravy a Slezska je Václav Žmolík – publicista, rozhlasový a televizní redaktor a moderátor.

(c) Foibos Books s.r.o.