Média

Dny lidové architektury Královéhradeckého kraje

letak-upice-a5-oboustranny-tisk-1.jpg
Lidová architektura 2018AkceMistři lidové architekturyMédiaZ krajů a regionů

Královéhradecký kraj, Kotěrovo centrum architektury o.p.s. a město Úpice jménem pořadatelů a partnerů Dnů lidové architektury Královéhradeckého kraje 2018 si Vás dovolují pozvat na Slavnostní zahájení 21. července v Úpici spojené se slavnostním otevřením národní kulturní památky Dřevěnka.

21. července 2018 v 11.00 hodin

Dřevěnka, národní kulturní památka, Žižkova čp. 92, Úpice.

 

MODERNÍ OBEC (číslo 4/2013, příloha 9): Pozornost si zaslouží i lidová architektura

MédiaRok lidové architektury 2013

Iniciativa Rok lidové architektury chce vzbudit zájem zástupců veřejné správy, odborných institucí, vlastníků, projektantů, investorů i laiků o klenoty lidového stavitelství.

Impulsem k vyhlášení Roku lidové architektury (a mistrů lidového stavitelství) Čech, Moravy a Slezska 2013 se stalo letošní dvousté výročí narození jednoho z nejznámějších a nejoriginálnějších tvůrců lidové architektury Jakuba Bursy, který působil na Strakonicku a Prachaticku. Právě tam ve Vlachově Březí a okolních obcích byla přijata Vlachovobřezská výzva a 7. února v pražské Trmalově vile byl Rok vyhlášen. Vyhlašovatelem a organizátorem je společnost FOIBOS Bohemia o.p.s. a vydavatelství FOIBOS BOOKS (např. edice Slavné vily). Odbornou stránku projektu zaštiťuje Národní památkový ústav.

 

ROZHLAS

MédiaRok lidové architektury 2013

TELEVIZE

MédiaRok lidové architektury 2013

OSTATNÍ

MédiaRok lidové architektury 2013

FOIBOS

MédiaRok lidové architektury 2013
(c) Foibos Books s.r.o.