Rok lidové architektury pokračuje...

Po úspěšných Dnech lidové architektury 20. a 21. července ve Vlachově Březí a desítkách míst v celé republice, pořádaných na počest  200. výročí narození jihočeského zednického mistra Jakuba Bursy pokračuje Rok lidové architektury 2013 dalšími aktivitami.

  • Vlčnov
    Vlčnov

V období vrcholného léta, následujícího „babího léta“ a nastupujícího podzimu  patří mezi významné události  Setkání s lidovými stavbami a lidovou kulturou Východní Moravy ve Vlčnově 20. - 22. 9. 2013.
Bude zde otevřena  výstava „Lidové stavby známé, neznámé – Zlínský kraj“ , komentované prohlídky lidových staveb ve Vlčnově, vinařských búd v Kojinách, košt vlčnovských vdolečků, ukázky vaření trnek a další akce.
V průběhu srpna a září Vás však postupně pozveme na další akce, do dalších lidových staveb, na další setkání.

Z mnoha pozvání a aktivit  uvádíme:

  • výstavu Zmizelé Českobrodsko – Lidová architektura našeho kraje která v Podlipanském muzeu v České Brodě pokračuje do 31. srpna 2013 (informujeme o ní v rubrice Výstavy)
  • Pozvání do Betléma v Hlinsku  na lidovou architekturou a 18. Adámkovy folklorní slavnosti  od 30. srpna do 1. září 2013 (informujeme v rubrice akce)
  • výstavu Lidová architektura Prahy od 14. do 30. září  v Praze Troji spojenou s komentovanými vycházkami
  • celostátní seminář  Mistři lidového stavitelství a odkaz jejich díla pro současnost, který se uskuteční ve dnech 11. – 13. září 2013 ve Volyni, okr. Strakonice
  • výstavu Selské brány na Mladoboleslavsku v Kotěrově centru – Trmalově vile v Praze Strašnicích od 5. do 30. září 2013
  • pozvání do nového skanzenu Zichpil, otevřeného v loňské roce v Humpolci. Otevřeno je v srpnu út – ne od 10,00 do 17, 00, v září se – ne taktéž 10,00 – 17,00 (více informací  v rubrice z krajů a regionů – kraj Vysočina),  nebo na www.propamatky.info
(c) Foibos Books s.r.o.