Pozvánka na lidovou architekturu do Strážnice

Otevřeno v rámci Dnů lidové architektury 20. 7. 2013

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici  
Kontakt: 
Národní ústav lidové kultury, 518 332 173

web: http://skanzen.nulk.cz/index.phphttp://www.nulk.cz

 

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici  je ukázkou lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka.

Je muzeum v přírodě, ve kterém jsou od roku 1981 návštěvníkům zpřístupněny areály s ukázkami lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka - moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vinohradnických staveb a dalších.  Celkem je zde umístěno 64 objektů v terénu, který byl uměle modelován navážkami a vysazen zelení tak, aby odpovídal původnímu prostředí.
Jedinečnost muzea, které představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v zastoupených lokalitách, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické.
Návštěvní sezóna je v průběhu roku obohacena o několik tématicky laděných pořadů, ve kterých se návštěvník může seznámit s tradičními lidovými řemesly, lidovými zvyky a obyčeji v průběhu kalendářního roku. Muzeum nabízí návštěvníkovi možnost poznání, zábavy i relaxace.


Pokud to nestihnete tuto sobotu a neděli, můžete se do Strážnice vydat příští víkend,  v neděli 28. července obohacený ještě o Dožínky s dožínkovým průvodem.

Dožínky ve Strážnici  28.07.2013

Oslava sklizně s tradičním průvodem ženců a žneček, ukázka žňových prací - sečení obilí kosou a žacím strojem, mlácení obilí motorovou mlátičkou nebo cepy. Ochutnávka čerstvě upečeného chleba, koláčků z nové mouky, ale i letní speciality - kvašené okurky. Na závěr programu - dožínkový průvod.

 

 

(c) Foibos Books s.r.o.